Tomaszówka » O nas

O nas

„Tomaszówka”  to pensjonat z pokojami gościnnymi położony nad morzem w miejscowości Sarbinowo, 7 km na zachód od Mielna, w połowie drogi między Koszlinem, a Kołobrzegiem. Sarbinowo to miejscowość letniskowa na Wybrzeżu Słowińskim. Na gości czekają pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami i telewizorami. Ośrodek jest położony bardzo blisko plaży, w odległości 300 metrów od wody. Pobliską szeroką plażą można spacerować do sąsiadująch Gąsek i Chłopów. Bardziej wytrwali piechurzy także znajdą tu wymarzone miejsce na bardziej odległe trasy piesze. „Tomaszówka” położona jest w spokojnej okolicy i dlatego doskonale nadaje się do wypoczynku rodzin z dziećmi oraz seniorów. W bezpośrednim sąsiedztwie „Tomaszówki” znajduje się ośrodek rehabilitacyjny, gdzie można zapisać się na zabiegi i / lub wykupić wyżywienie (pełne lub częściowe).

Atrakcje w okolicy:

Sarbinowo :

– kościół wzniesiony w 1856 z wysoką wieżą zbudowaną na planie ośmiokąta (witraże w oknach a na ścianach stacje Drogi Krzyżowej namalowane Przez Jerzego Nowosielskiego),

– zabytkowa chałupa z 1804 o konstrukcji szachulcowej z drewna dębowego i dachu krytym trzciną. Stanowi ona przykład chałupy rybackiej zwanej wąskofrontową.

Gąski – latarnia,

Dobrzyca – ogród tematyczny,

Kołobrzeg – rejsy morskie, (równiez na Borlholm) molo, promenada, starówka, park linowy, dworzec PKP,

Koszalin – kino, centa handlowe, dworzec PKP

Chłopy – kutry rybackie, plaża

Mielno – plaża, deptak, promenada, sklepy, nocne życie

Las Grzybnicki – Kamienne kręgi w lesie koło Koszalina.

Jezioro Jamno – las, szlaki rowerowe

Transport na miejscu

Niewątpliwie najdogodniejszym środkiem transportu po najbliższej okolicy są własne nogi lub rower. Dalej można wyprawić się samochodem lub korzystając z dobrze rozwiniętej sieci tzw. busików.

Dla aktywnych

Rower: W bezpośredniej okolicy znajdują się 2 szlaki rowerowe (Mielno-Koszalin- 14km) i szlak Nadmorski prowadzący wzdłuż Morza Bałtyckiego. Jest on częścią międzynarodowego szlaku rowerowego, a wzdłuż trasy znajdują się dodatkowo liczne zabytki i pomniki przyrody takie jak:

  • Latarnia w Gąskach,wybudowana w latach 1876-1877- otwarta dla turystów.
  • Gotycki Kościół Odrodzenia z XIX wieku w Sarbinowie z wieża wybudowaną z podstawą w kształcie ośmiokąta.
  • Miejscowość Chłopy z unikalnym budownictwem o konstrukcji szachulcowej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *